Wielka moc w małym urządzeniu. Ukryte kamery.


Ukryte kamery

Kamera…. ten wspaniały wynalazek bardzo ułatwił życie ludziom. Monitoring spełnia naprawdę wiele funkcji, ale przede wszystkim jest to bezpieczeństwo. Tam gdzie są kamery, ludzie nie napadają, nie biją, nie kradną…chyba że nie wiedzą że są nagrywani. Nagrania z monitoringu pomagają rozpoznać i złapać takich przestępców. Ale to tylko jedna z zalet wynalazku jakim są kamery.

Matka dzisiejszych kamer – aeroskop.

Jajko czy kura? To pytanie nadal nie jest do końca jasne. Z kamerą jest wszystko wiadomo!
Aeroskop była pierwsza kamerą wynalezioną na świecie. Powstała ona w 1908 roku. Ciekawostką jest, że skonstruował go polski wynalazca i konstruktor – Kazimierz Pruszyński. Z racji tego, że kamera nie zużywała zbyt wiele energii, nie była też bardzo duża, rozpoczęto nagrywanie pierwszych filmów dokumentalnych. Jednym z pierwszych filmów, była koronacja króla Jerzego v, nagraną właśnie przez polaka.

Kamery VHS, cyfrowe, ukryte kamery.

Choć od wynalezienia aeroskopu minęło wiele lat, wciąż ulepszane kamery funkcjonują z coraz większym rozmachem. Kamery VHS były bardzo proste w obsłudze, były dosyć duże ale pozwalały kręcić nam filmy i bardzo łatwo zgrywać nakręcony materiał na kasety. Można było to zrobić za pomocą urządzenia jakim był odtwarzacz VHS – musiał on oczywiście mieć wbudowaną nagrywarkę.

Kamery cyfrowe

W późniejszych latach zagościły na naszym rynku kamery cyfrowe. Mniejsze, wygodne i jeszcze łatwiejsze w obsłudze. Pozwalały przenieść nagrywany film bezpośrednio do komputera. Dzisiejsze kamery imponują jakością nagrywanego obrazu, a obrobione przez osobę znającą się na temacie są prawdziwymi dziełami sztuki.

Ukryte kamery

Może i nowoczesne telefony trochę przegoniły urządzenia cyfrowe z rynku, jednak ukryte kamery wciąż cieszą się dużą popularnością. Kupują je zarówno przedsiębiorcy prowadzący własną działalność , chcący sprawdzić czy pieniądze w kasie są uczciwie przeliczane pod koniec dnia przez pracownika, jak i osoby prywatne. Ukryte kamery mają przeróżne zastosowanie. Czasem jest to zbyt miła opiekunka do dziecka, która po wyjściu rodziców wkłada dziecko do łóżeczka i idzie oglądać Netflixa, czasem to sprzątaczka podkradająca pieniądze ze skrytki w sypialni. Zastosowanie mini kamerek pozwala nam w łatwy sposób udowodnić, że sprawy mają się trochę inaczej w rzeczywistości, niż nam się wydaje.