,,Koronowirusowe” wyzwanie – czyli o pracy w domu


o pracy w domu

CoVid – 19 zalał świat w zastraszającym tempie. Codziennie słyszymy w wiadomościach o kolejnych zgonach, zarażeniach i uzdrowieniach. Zrujnował gospodarkę i zdziesiątkował małe przedsiębiorstwa. Spowodował również, że wiele osób straciło pracę. Mimo wszystko ludzie muszą w jakiś sposób żyć z wirusem i wszelkimi możliwymi sposobami starają się w jakiś sposób przystosować się do warunków w jakich musimy żyć.

Niektórzy zostali zwolnieni, inni musieli skupić się na pracy w domu. Są zwolennicy takiego sposobu zarabiania pieniędzy lecz jest również sporo osób, którzy nie wyobrażają sobie pracy w domu. Ciężko jest im pogodzić codzienne obowiązki, opiekę nad dziećmi z pracą, ponieważ ich profesje poświęcają skupienia stu procent uwagi. Trudno sobie wyobrazić video konferęcję jeśli musimy zajmować się naszym kilkuletnim dzieckiem.

Największe wyzwanie pracy w domu

Przez znaczne ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi, rodzice z obawy o zdrowie swoje, a przede wszystkim swoich pociech, rezygnują z opiekunek, żłobków i przedszkoli. Dzieci, które w momencie naszej pracy niegdyś spędzały czas w przedszkolu, teraz proszą nas żebyśmy pobawili się z nimi w chowanego, a nie rozmawiali z szefem o możliwościach rozwoju marketingu lub innych ważnych, całkiem nie ważnych rzeczach. To jedna z głównych wyzwań z jakimi na pracy w domu przyjdzie nam się zmierzyć.

W internecie możemy się natknąć na śmieszne filmiki z dzieciakami w roli głównej, które mają parcie na szkło. nie rozumie, że nie możemy się z nim w danej chwili pobawić, wchodząc często do pokoju, w którym odbywa się ważna rozmowa.

Ogródek, porządki i hmm co ja miałem robić? Wszystko inne tylko nie praca.

Drugim wyzwaniem z jakim przyjdzie nam się zmierzyć jeśli już nasza praca nie jest bardzo wymagająca i możemy pozwolić sobie na pracę poza firmą jest chęć robienia wszystkiego innego oby tylko nie tego co trzeba. Niektórym ciężko się skupić na pracy poza firmą, ponieważ przypomina im się, że nie podlali wczoraj ogródka lub że zapomnieli umyć okna na święta.

Skupienie na pracy w domu.

Często ciężko się nie oderwać. Szczególnie jeśli leci nasz ulubiony serial lub gdy wołają nas na obiad. Takie okazje pojawiają się zadziwiająco często i wytrącają nas z rytmu, co pogarsza nasze wyniki i wydłuża czas pracy.

Pamiętajmy, że w tych trudnych czasach nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze i problemy z jakimi musimy sobie radzić pracując w domach to wyłącznie drobne wyzwania. Nie ma co się zniechęcać i narzekać na wszystko wkoło tylko wziąć się zwyczajnie do roboty!